Co zabrać na pierwsze zajęcia?

Uśmiech i optymizm będzie mile widziany. Dodatkowo w zupełności wystarczy zwykły dres, który będzie zakrywał kolana i opcjonalnie łokcie. Należy zaopatrzyć się w ZORI (klapki), które przydadzą się przy przechodzeniu z szatni na salę. Trenujemy na boso. Warto mieć również coś do picia.

 

Kto może uczęszczać na zajęcia?

Każdy, według uznania. Dzięki temu że w tradycyjnych sztukach walki nie ma zawodów nie ma również rywalizacji. Wszyscy znajdą coś dla siebie. Trenujemy dla własnego celu np. poprawy sprawności, aktywnego spędzenia czasu, nauki samoobrony czy rozszerzenia wiedzy o dalekim wschodzie. Każdy jest u nas mile widziany, kobiety, mężczyźni, osoby starsze i dzieci. Każde dziecko i osoby niepełnoletnie, przed pierwszymi zajęciami, proszone są o dostarczenie wypełnionych kart zgłoszeniowych do instruktora(karty dostępne u prowadzącego).

 

Dzieci

Aikido to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu po szkole. Nasze treningi w dużej mierze składają się ze specjalnie dobranych zabaw ruchowych. Podczas zabawy dzieci poznają japońskie komendy i zwroty. Poprzez te zabawy dzieci uczą się orientacji przestrzennej i prawidłowych ruchów. Dodatkowo nasze zajęcia zawierają elementy  gimnastyki korekcyjnej, która eliminuje wady postawy i uczy prawidłowych nawyków. Aikido w takiej formie rozwija zdolności fizyczne, koordynację i koncentrację. W ideologii Aikido, napastnik nie jest wrogiem, trenujemy więc z partnerem , a nie z przeciwnikiem, co uczy zasad współpracy i zrozumienia innych. Każde dziecko i osoby niepełnoletnie, przed pierwszymi zajęciami, proszone są o dostarczenie wypełnionych kart zgłoszeniowych do instruktora(karty dostępne u prowadzącego).